ГО «Культурна платформа Закарпаття» за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відкрило дві аудіовізуальні студії KONTENTA у Львівській області. Це 11 та 12 за рахунком студії, що вже працюють та створюють нові можливості для входу в креативні професії для молоді по всій Україні.
Згідно з Указом Президента України Про Національну молодіжну стратегію до 2030 року (Стратегія від 12.03.2021 № 94/2021), покращення цифрових компетентностей молоді та забезпечення доступу до нового покоління цифрової інфраструктури є одним із пріоритетів діяльності держави в царині роботи з молоддю.
KONTENTA — це цифрова інфраструктура ментальної стійкості майбутнього покоління. Технічний сеттинг студії та ліцензійне програмне забезпечення від Ableton Live дозволяють підліткам і молоді опановувати навички роботи зі звуком та відео. Завдяки практичному підходу до навчання, аудіовізуальні студії «KONTENTA» стають місцем формування компетентних професіоналів креативних індустрій майбутнього.
Перша KONTENTA на Львівщині та на заході України загалом була інтегрована у молодіжний центр міста Стрий. Це вже одинадцята студія, яка працює в осередках молодіжної діяльності по всій Україні, поширюючи практики зі сфери креативних індустрій, поліпшуючи креативні навички підлітків і молоді в громадах України задля забезпечення сталості креативної економіки, а також сприяючи розвитку емоційного інтелекту та покращенню ментального здоров’я учасників.

Окрім офіційного відкриття та презентації проєкту аудіовізуальних студій «KONTENTA» молодь громади також відвідала тренінг із користування студійним обладнанням та записала спільний трек на події з саунддизайну.




У Самбірському Молодіжному центрі відкриття стаціонарного сетапу KONTENTA відбулося 6 липня.




Стаціонарна студія в Самбірському Молодіжному центрі
Офіційне відкриття відвідав заступник міського голови Сабмора з питань діяльності виконавчих органів ради Святослав Ухач — та запевнив присутніх у підтримці розвитку творчих проєктів громади з боку влади.

Враховуючи, що в місті функціонує фаховий коледж культури і мистецтв, студія має істотно підсилити можливості створення індивідуальних та групових молодіжних проєктів завдяки сучасному технічному обладнанню та ліцензійному програмному забезпеченню від Ableton Live. Молодіжні працівники пройшли тренінг із користування студією KONTENTA, що дозволить їм активно співпрацювати з усіма бажаючими в робочі години молодіжного центру.

Молодь Самбірської громади вже планує реалізовувати власні проєкти на базі KONTENTA.

«Відкриття пройшло класно, багато дізнався нового і насправді потрібного, тепер багато можливостей з цією апаратурою, буду пробувати вчитись, записувати свої пісні. Є багато людей, які б хотіли себе спробувати у звукозаписі або відеозаписі, і також великий плюс — це все можна пробувати безкоштовно 😄
Особисто я планую використовувати для створення та обробки своїх пісень, можливо навіть монтаж відео, давно хотів у цьому попробуватись і розібратись. Як мінімум свої 2 пісні хотів би втілити в реальність, тому буду працювати!»
— Михайло Орловський, 21 рік

«Відкриття студії відбулось дуже приємно. Присутні учасники були в захваті від нових можливостей та великої кількості цінної інформації. Я дізналась про усі можливості техніки з теоретичного та практичного боку, спробувала записати голос та інструменти, створити музичну композицію.
Наявність студії відкриває безліч можливостей, надихає молодь записувати та обробляти музику проводити стріми, прямі трансляції та сесії. Маю в планах записувати власну музику та проводити прямі трансляції на базі студії»
— Полянська Надія, 21 рік





Окрім відкриття та тренінгу, молодь Самбора також відвідала подію з саунддизайну під менторством саундінженера Павла Чорного
Одинадцята та дванадцята студії KONTENTA вже працюють на Львівщині, формуючи можливості для нового покоління діячів українських креативних індустрій у сфері роботи з відео- та аудіоконтентом. Проєкт аудіовізуальних студій «KONTENTA» працює за моделлю соціальної франшизи: ГО «Культурна платформа Закарпаття» допомагає молодіжним центрам у встановленні та запуску студій, а також менторить і підтримує їхню подальшу діяльність.
У планах громадського обʼєднання — до кінця 2024 року відкрити 20 студій за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в різних громадах країни. Осередки проєкту аудіовізуальних студій «KONTENTA» вже функціонують у Харківській, Дніпропетровській, Чернігівській, Київській, Миколаївській, Полтавській та Кіровоградській областях.
Фото Яна Полупанова, Павло Чорний
Анастасія Мішустіна
Слідкуйте за новинами в соцмережах проєкту: Instagram, Telegram-канал, Facebook