Спільно Кемп

Створений у 2022 році за ініціативи громадського об’єднання «Культурна платформа Закарпаття» в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Безпечний простір для дітей та молоді, де всі охочі зможуть знайти нових друзів та отримати знання з креативних практик і суспільно-важливих тем.

Ми віримо, що спільна робота над проєктами на суспільно важливі теми, паралельний розвиток навичок креативності та творчого мислення покращують засвоєння нових знань. Також цей процес сприяє підвищенню соціальної згуртованості дітей та підлітків із різних регіонів країни, збільшує здатність до швидкої інтеграції внутрішньо переміщених дітей та підлітків у школах приймаючих громад та стимулює побудову сталих соціальних зв’язків. Для дітей та підлітків, які залишаються на онлайн-навчанні в домашніх школах, Спільно Кемп надає можливість створити нові соціальні зв’язки для позашкільної активності в місцях їх мешкання.

Ми запропонували нашим учасникам активності за різними напрямами — дизайн, музика, відео, акторська майстерність, а також надали дітям та молоді можливість займатися різними видами спорту та рухомих ігор.

Учасники працюють над соціально важливими проєктами за різними напрямами — здорове харчування, мінна безпека, гігієна, фізичне та ментальне здоров’я, медіаграмотність, демократія, культура тощо.

Спільно Кемп — це простір для нових знайомств, особистісного зростання, соціалізації, творчого розвитку та формування нових навичок.

Кемпи в 2022 році були проведені у трьох громадах:

Свалявська громада (5.06 – 3.07)

Іршавська громада (10.07 – 4.08)

Ужгородська громада (8.08 – 4.09)

Основні принципи Спільно Кемпу:

– повноцінна участь у процесі, учасники перестають бути об’єктами впливу й стають повноправними суб’єктами спілкування та беруть участь у формуванні рішень або створенні продуктів. Вони усвідомлюють свою роль та несуть відповідальність за свою роботу в такій же мірі, як ментор за свою;

  Спільно | Твоя підтримка поруч

– залучення учасників до процесу пізнання та створення креативного процесу, а саме використання креативних підходів та методів. Заохочення та підсилення ініціативи дітей та підлітків;

– взаємоповага, повага до інших. Учасники усвідомлюють, що вони різні, але при цьому рівні — це варто цінувати та поважати один в одному;

– гнучкість та постійна адаптація змісту та дизайну програми під актуальні потреби учасників та локальний контекст. Підсилення одних модулів та оптимізація інших на основі зворотного зв’язку учасників;

– побудова відкритого діалогу на рівні громадавлада-громадський сектор. Розуміючи, що Спільно Кемп є частиною більшої системи, з якою взаємодіє, для нас було важливим залучити представників локального бізнесу, знавців культури краю та представників місцевої влади до обговорень, активностей та заходів Спільно Кемпу.

Ми не насаджуємо принципи Кемпу учасникам, а надаємо можливість добровільного їх прийняти через обговорення та власний приклад їх застосування в просторі Кемпу.