Україна «в європейському тренді».

Міністр культури України Євген Нищук:

“Всі вважають, що культурна спадщина це щось давнє, тисячолітньої давнини. Ми маємо по іншому переглянути ці процеси. І думаю, що сьогодні ми обговоримо нові можливості, зокрема, це технологічні та  інноваційні речі, які інакше представлятимуть нашу культурну  спадщину“.

У Харкові відбувся міжнародний семінар «Культурна спадщина як ресурс розвитку. Можливості в рамках європейських програм», ініційований Міністерством культури України в рамках Року охорони культурної спадщини.

«Сьогодні ми дізнаємось про те, як культурна спадщина може стати  ресурсом розвитку та, знайомимося  з європейським досвідом. Зараз Мінкультури докладає усіх зусиль для того, щоб культура і культурна спадщина знаходились у центі урядового порядку денного, оскільки це значною мірою сприяє зміцненню соціальної згуртованості суспільства  та є  важливим фактором сталого розвитку країни. Ті проблеми і виклики, які ми  сьогодні обговорюватимемо під час семінару, є багато в чому спільними з нашими європейськими партнерами. Особливо в час глобалізації, коли культуру можуть використовувати як пропаганду. Разом з тим, ми маємо і певні особливості – військова агресія з боку РФ.  Перед нами постали виклики, які потрібно спільно вирішувати, адже вони можуть виникнути будь-де, в будь-якій країні світу. Перед нами стоїть важливе  завдання – захистити в умовах окупації та анексії культурне надбання не  лише України, а й всесвітньої  спадщини. І я щиро вдячний, що в цих процесах ми маємо важливих партнерів», – наголосив міністр.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245357915&cat_id=244895180

FABRIKA.space

 Основною темою цьогорічної конференції міністрів культури країн Ради Європи, яка проводилася напередодні Всесвітнього економічного форуму у Давосі, було визначено – культуру урбаністичну, культуру середовища проживання, культуру архітектури, де непересічну роль грає саме культурна спадщина в усіх її аспектах.

місцем проведення нашого семінару

Ми свідомо обрали FABRIKA.space місцем проведення нашого семінару. Фабрична будівля 1933 року, індустріальна спадщина, довгий час занедбана, отримала нове життя і стала прикладом розумного та дбайливого використання , а також прикладом того, як приватна або громадська ініціатива з ревіталізації  міської спадщини згуртовує навколо себе людей” – зазначив Євген Нищук.

Європейські культурні маршрути

Під час семінару  відбулися презентація програм, ініціатив та проектів Європейського Союзу та Ради Європи«Європейський рік культурної спадщини», «Ініціативи Ради Європи в сфері культурної спадщини»,  «Європейські культурні маршрути», спрямованих на поширення обізнаності про культурну спадщину як важливий ресурс розвитку регіонів та як основу соціальної згуртованості місцевих громад.

  "Дерев'яні церкви та дзвіниці Закарпаття" публічна лекція

В рамках події були представлені кращі європейські та вітчизняні практики:

  • Рамон Монте, координатор культурного маршруту «Prehistoric Rock Art Trails» (Іспанія);
  • Віктор Соренссен, координатор культурного маршруту «JewishHeritage» (Іспанія);
  • Кароліна Фішер, директор культурного маршруту «Via Regia» (Німеччина);
  • Еліса Джованетті, президент культурного маршруту «ATRIUM» (Італія);
  • Євген Забарило,  ГО«Культурна платформа Закарпаття» (Україна);  
  • Федір Бойцов, голова ГО Pixelated Realities(Україна);
  • Петро Вихопень, міський голова Жовкви (Україна);
Федір Бойцов, голова ГО Pixelated Realities (Україна)

Федір Бойцов, голова ГО Pixelated Realities (Україна)

Однією з 4-х кращих українських практик з застосування ширших політик у збереженні та розвитку об‘єктів культурної спадщини України, Мінкультом було обрано – мультидисциплінарний кейс культурно-технологічної спрямованості “ВСЕРЕДИНІКОДУ” від ГО «Культурна платформа Закарпаття».

Презентація "ВСЕРЕДИНІКОДУ"

“ВСЕРЕДИНІКОДУ” – це поєднання, фізичної і цифрової сфер життя у мистецьку подію нового формату кіберфізічного простору. Багато століть людство існувало у фізично-аналоговому світі, який має свої коди, а саме – культурні коди. До культурних кодів відноситься: матеріальна і нематеріальна культурна спадщина держави.

Презентація "ВСЕРЕДИНІКОДУ"

Нематеріальна культурна спадщина

У 2018 році можна з впевненістю стверджувати, що відбувається стрімке насичення фізичного світу електронно-цифровими пристроями, засобами, системами та налагодження електронно-комунікаційного обміну між ними, що фактично уможливлює інтегральну взаємодію віртуального та фізичного, тобто створює кіберфізичний простір.

Презентація "ВСЕРЕДИНІКОДУ"

Культурно-технологічний фестиваль “DRONEVAR”

Створений простір, також має свох коди, що через призму сприйняття людиною трансформуються в образи цифрового міфу (ментальні об‘єкти). Осмислення і прийняття нового, кіберфізичного виміру – прискорює створення та розвиток цифрових інфраструктур як основи використання переваг цифрового світу у повсякденному житті.

Частиною мульдисциплінарного кейсу “ВСЕРЕДИНІКОДУ” – є перший в Україні культурно-технологічний фестиваль “:DRONEVAR”.

Візія, якого – змовити новітні високотехнологічні розумні бавки (гаджети) із українським культурним кодом на Закарпатському майданчику, де багато сторіч перетиналися цивілізаційні магістралі й нашаровувалися унікальні цінністні, мистецькі та побутові матриці.