Перша в Україні AR-експозиція під відкритим небом, присвячена соціокультурному явищу “Червона рута-1989”

В Чернівцях у вересні планують запустити експозицію “Квітка надії” — модель сучасної інфраструктури для інституалізації історичної пам’яті про феномен “Червоної рути 1989”.

У 1989 році у Чернівцях відбувся перший локальний фестиваль “Червона рута”. Ця подія дала поштовх українським музикантам та дозволила їм вийти з тіні андеграунду, заснував цілу плеяду актуальних виконавців. “Червона рута-1989” стала важливим кроком до здобуття незалежності — саме тут, незважаючи на заборону, вперше після довгої радянської паузи публічно заспівали гімн України.

“Квітка надії” — це перша в Україні виставка під відкритим небом з елементами доповненої реальності, що відбудеться в Чернівцях. По місту розташують мапи з елементами AR в дотичних до подій фестивалю 1989 року локаціях. Вони вестимуть до парку, де розміститься експозиція прихованих історій про “Червону руту 1989”. Фінальною точкою маршруту стане маловідома 3-я локація фестивалю 1989 року — галявина у парку “Жовтневий”, де розміщувалася сцена української співаної поезії — кобзарства.

На сьогодні не існує жодного парку в Україні який пропонує для безкоштовного відвідування громади та туристів – експозиції, що поширює знання про унікальний культурний феномен країни, застосовуючи інноваційну технологію доповненої реальності  і працюючи на покращення культурного продукту, шляхом збору аналітик зацікавленості відвідувачів.

Запропонований продукт виставки у вигляді мобільного AR-додатоку “Рута/Ruta” для платформ ІОS та Android – не лише конкурентно посилить маршрути експозиційного простору парку “Жовтневий”, але й реалізує перше представлення в Україні мистецького осмислення технології доповненої реальності як форми концептуального представлення прихованих у часі фактів/історій/подій. Отже даний підхід стане порталом, що транслює здобутки минулого в сучасне – гейміфікуючи досвід взаємодії та поширення знань про ці здобутки.

  ICTV Факти тижня

Маркерами для AR (елементів доповненої реальності) виступають ілюстрації обраних героїв, що, при наведенні, розповідають “приховану історію” передумов створення фестивалю, його ціннісні ідеологеми та унікальні особливості, як невід’ємної складової соціокультурної приналежності до української держави.

Проєкт реалізується КП “Парк Жовтневий” у партнерстві з ГО “Культурна платформа Закарпаття” та за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми “Знакові події”.

“Наша ГО спеціалізується на розробці інфраструктурних рішень для промоції локальних культурних ідентичностей:

https://artroad.digital/

https://crptarchitect.org/

“Червона рута” — чудовий привід для того, щоб створити новий спосіб зацікавити людей дізнатись більше про визначні етапи становлення української державності”,  — розповідає Євген Забарило, керівник ГО “Культурна платформа Закарпаття”.

Основна мета проєкту “Квітки надії” — зберегти пам’ять та поширити знання про таке унікальне культурне явище, як “Червона Рута”, що є невід’ємною складовою української самоідентифікації. 

Сайт: http://flwrofhope.org

Fb: https://www.facebook.com/flwrofhope/

Insta: https://www.instagram.com/kvitka.nadii/