ЖИВЕ

Буває так, що з плином часу фізичні предмети стають частиною життя індивіда, сім’ї, покоління.

По певним причинам предметний згусток матерії отримує особливе значення для живої душі людини. Щось, що б асоціювалось з мрією, страхом, радістю чи дитинством

Речі для нас стають базами пам’яті, острівками спогадів, згадками про минуле.

Щось що приємно споглядати після дня в світі машин.

У людини присутня сенсорна система, органи чуття, що дозволяють їй відчувати оточуюче середовище. Аналізуючи навколишній світ, людина здатна пізнавати, а надалі і змінювати його.

Що ми відчуваємо, коли торкаємось металевої поверхні?

Що проявляють думки, відчувши його структуру?

Гладка полірована поверхня, текстура деструктована іржею, фактурні вибоїни, шорстка патина, площина холодного бруду. Метал може розповісти  історію…

Викликати саме ту послідовність активації нейронів, що приведе пам’ять до певного спогаду. Тримаючи в руках металевий штик, часів Першої світової війни, Я буквально відчував цю війну. Кожна подряпина на його поверхні, ніби лабіринт, по якому все ще блукає гомін криків і вибухів. Схожі відчуття приносять музейні експонати, кайданів наприклад. Ти бачиш не кайдани, а людину яка була ними скована…

 

В підкові бачиш виснаженого коня, в старій каструлі роки приготування їжі.  Несучи певну інформативну вагу предмет здатен спонукати до роздумів, дій або рішень. Метали супроводжували людство протягом всієї історії його розвитку.

Матеріалу присутні різні властивості. Найвиразніша властивість – змінювати через моделювання тактильних відчутів людину…

Поява перших інструментів – невід’ємний поводир технічного прогресу. Метал набував нових форм, перевтілювався, ставав складніше. Ним обробляли землю, вигравали битви, завойовували серця, структурували дії населення або наводили жах.

Від плуга до дримби, від дзвона до гармати.  Метал вбивав і дарував життя…

XXI століття має стати прикдлад естетики миру для майбутніх поколінь.

Суспільство XX століття  обрало шлях створення цивілізаційного шутера від першої особи під назвою «світова війна» у противагу культурному осмисленню дійсності. Щоб пройти шутер, людство здолала два рівні гри. Фітбек цього явища не примусив довго на себе очікувати і коштував людству на першому рівні 10 000 000, на другому рівні 70 000 000 жертв.

Історія не має права на повторення. Світ 4.0 – відкриває небувалі до цього технологічні інструменти для творчого розвитку людської особистості.

Використання металу в цілях візуальної насолоди і ужиткової практичності. Підпорядкувати форму функції, з розумом використати цей цінний ресурс, бути чесним і правдивим.

 

Володимир Сергачов ∞ Євген Забарило ©

Прокрутити вгору